Obrábění

Třískové odebírání materiálu jakožto nosná technologie firmy
Pila pásová Behringer HBP 413 A_1

Dělení materiálu

Dvakrát měř, jednou řež – ve strojařině platí dvojnásob

Pracoviště dělení materiálů je vybaveno produktivními pásovými pilami - robustní portálovou Behringer HBP 413 A a menší pilou Jupiter s ramenem, které umožňují řezat hutní materiál do průměru 410 mm. Behringer HBP 413 je plně hydraulický automat dvousloupové konstrukce navržený pro řezání jak plného, tak i profilovaného materiálu pod stavitelným úhlem, zajištěno je automatické podávání.

více informací
Automatový soustruh A40D_4

Soustružení

Poznejte naše široké možnosti výroby rotačních dílů

Technologie soustružení tvoří ve společnosti SKOL přibližně polovinu nabízených kapacit. Více než dvacítka soustružnických strojů umožňuje výrobu od jednoduchých kroužků, podložek a os v řádově až desetitisícových sériích, tak kusovou výrobu vysoce náročných a nákladných strojírenských komponentů s enormními nároky na rozměrovou a geometrickou přesnost. Společnost se spoléhá na vysokou spolehlivost strojů značek Doosan, Hyundai, Mori-Seiki či Gildemeister, osazené řídícími systémy (především) Fanuc a Sinumeric.

více informací
Automatový soustruh A40D_4
CNC frézovací centrum Hyundai SPT-V800T_3

Frézování

Seznamte se s naším strojním vybavením pro výrobu rovinných a tvarových obrobků

Rostoucí poptávka po frézovaných strojírenských komponentech s vysokou přidanou hodnotou si vynutila investice do pořízení nových CNC center a inovovat nástrojové vybavení. Současná nabídka frézovacích kapacit umožňuje firmě SKOL vyrábět díly do rozměrů až přibližně 1300x600x500 mm, a to jak v kusové, tak sériové výrobě např. využitím paletového systému.

více informací
Bruska plochá TOS BPL_2

Broušení

Dokončovací operace s vysokými nároky na rozměrovou přesnost a kvalitu povrchu

V podmínkách firmy Skol tvoří konvenční broušení nikoliv stěžejní, ale o to důležitější technologii. Dokončovací operace na univerzální brusce na kulato - BUB32/1000 nachází uplatnění především při broušení hřídelí a os v přesnosti do IT5, jednodušší díly jsou broušeny na bezhrotých bruskách BBZ60 a BBJ. Dokončování rovinných ploch, příp. příprava frézovacích operací s vysokými nároky na geometrickou přesnost je realizováno na rovinné brusce BPL.

více informací
Bruska plochá TOS BPL_2
Vrtačka stolní řadová Heltos VR4-20 B 1

Vrtání

Obrábění vnitřních rotačních ploch v podmínkách firmy SKOL

Pracoviště vrtacích (a závitovacích) stojů patří ve společnosti SKOL s.r.o. k nejvytíženějším. Vrtání je realizováno jednak na vysoce výkonných a produktivních radiálních vrtačkách Carimati DFA 10504, ale i na dvojici vrtačkových hnízd PH031 a VR20B/4. Závitování je uskutečňováno na bezprostředně navazujících závitořezech, a to skupinou zkušených pracovníků s minimálními odchylkami od vynikající úrovně práce.

více informací

Ostatní

Aby nabídka obráběcích operací byla kompletní…

Nezařazené obráběcí stroje v současné době reprezentuje pouze protahovačka, která je vybavena celou řadou trnů jak co do velikosti, tak i tolerančního pole. V současnosti jsme schopni protahovat drážky šířky 3 – 14 mm, úzce však spolupracujeme na vývoji speciálních protahovacích trnů pro otvory čtvercového průřezu apod.

více informací
Chybí vám informace?

Rádi projednáme vaše potřeby a zodpovíme
veškeré otázky, které budete mít.
Zadejte své kontaktní údaje a my se vám ozveme.

vložit kontaktní údaje