Konstrukční a technologické pracoviště

τεχνολογια + λογος = nauka o dovednosti: klíč k efektivnímu výrobnímu procesu

Dosahování nejvyšší úrovně procesu výroby (především) obráběných komponentů patří ve společnosti SKOL s.r.o. k hlavním prioritám. Technický úsek, který požadované cíle zajišťuje, je ve firmě tvořen pracovištěm konstrukční a technologické přípravy výroby, jež v současné době zaměstnává čtyři pracovníky.

Základním pracovním nástrojem konstrukčního pracoviště jsou výkonné PC stanice vybavené pravidelně upgradovaným CAD systémem SoliWorks 2014 – osvědčeným inovativním nástrojem pro objemové modelování. Intuitivní ovládání umožňuje nejenom produktivní přípravu výkresové dokumentace, ale také navazující přípravu programů pro CNC obráběcí stroje.

Jakožto plně integrovaný CAM systém v prostředí CAD systému SolidWorks je využíván SolidCAM, který jako zásuvný modul SolidWorks poskytuje nepřebernou šíři možností a funkcí pro definování obráběcích operací, včetně simulací před samotným výrobním procesem.

Samostatným úsekem v rámci TPV přípravy je pracoviště plánování výroby, jež často bezprostředně navazuje na CAD/CAM – především přesné údaje ze simulací, čímž je zajištěna vysoká přesnost odhadu průběžných výrobních časů jakožto základní parametr pro stanovení termínu dodávky odběrateli.Chybí vám informace?

Rádi projednáme vaše potřeby a zodpovíme
veškeré otázky, které budete mít.
Zadejte své kontaktní údaje a my se vám ozveme.

vložit kontaktní údaje