Obrábění

Třískové odebírání materiálu jakožto nosná technologie firmy

Dělení materiálu

Dvakrát měř, jednou řež – ve strojařině platí dvojnásob

Pracoviště dělení materiálů je vybaveno produktivními pásovými pilami - robustní portálovou Behringer HBP 413 A a menší pilou Jupiter s ramenem, které umožňují řezat hutní materiál do průměru 410 mm. Behringer HBP 413 je plně hydraulický automat dvousloupové konstrukce navržený pro řezání jak plného, tak i profilovaného materiálu pod stavitelným úhlem, zajištěno je automatické podávání.

více informací

Soustružení

Poznejte naše široké možnosti výroby rotačních dílů

Technologie soustružení tvoří ve společnosti SKOL přibližně polovinu nabízených kapacit. Více než dvacítka soustružnických strojů umožňuje výrobu od jednoduchých kroužků, podložek a os v řádově až desetitisícových sériích, tak kusovou výrobu vysoce náročných a nákladných strojírenských komponentů s enormními nároky na rozměrovou a geometrickou přesnost. Společnost se spoléhá na vysokou spolehlivost strojů značek Doosan, Hyundai, Mori-Seiki či Gildemeister, osazené řídícími systémy (především) Fanuc a Sinumeric.

více informací

Frézování

Seznamte se s naším strojním vybavením pro výrobu rovinných a tvarových obrobků

Rostoucí poptávka po frézovaných strojírenských komponentech s vysokou přidanou hodnotou si vynutila investice do pořízení nových CNC center a inovovat nástrojové vybavení. Současná nabídka frézovacích kapacit umožňuje firmě SKOL vyrábět díly do rozměrů až přibližně 1300x600x500 mm, a to jak v kusové, tak sériové výrobě např. využitím paletového systému.

více informací

Broušení

Dokončovací operace s vysokými nároky na rozměrovou přesnost a kvalitu povrchu

V podmínkách firmy Skol tvoří konvenční broušení nikoliv stěžejní, ale o to důležitější technologii. Dokončovací operace na univerzální brusce na kulato - BUB32/1000 nachází uplatnění především při broušení hřídelí a os v přesnosti do IT5, jednodušší díly jsou broušeny na bezhrotých bruskách BBZ60 a BBJ. Dokončování rovinných ploch, příp. příprava frézovacích operací s vysokými nároky na geometrickou přesnost je realizováno na rovinné brusce BPL.

více informací

Vrtání

Obrábění vnitřních rotačních ploch v podmínkách firmy SKOL

Pracoviště vrtacích (a závitovacích) stojů patří ve společnosti SKOL s.r.o. k nejvytíženějším. Vrtání je realizováno jednak na vysoce výkonných a produktivních radiálních vrtačkách Carimati DFA 10504, ale i na dvojici vrtačkových hnízd PH031 a VR20B/4. Závitování je uskutečňováno na bezprostředně navazujících závitořezech, a to skupinou zkušených pracovníků s minimálními odchylkami od vynikající úrovně práce.

více informací

Ostatní

Aby nabídka obráběcích operací byla kompletní…

Nezařazené obráběcí stroje v současné době reprezentuje pouze protahovačka, která je vybavena celou řadou trnů jak co do velikosti, tak i tolerančního pole. V současnosti jsme schopni protahovat drážky šířky 3 – 14 mm, úzce však spolupracujeme na vývoji speciálních protahovacích trnů pro otvory čtvercového průřezu apod.

více informací
Chybí vám informace?

Rádi projednáme vaše potřeby a zodpovíme
veškeré otázky, které budete mít.
Zadejte své kontaktní údaje a my se vám ozveme.

vložit kontaktní údaje